Arsenal poškuľuje po vychádzajúcej hviezde Realu Madrid. Predaj je na spadnutie!

Real Madrid hrá každý rok o niekoľko trofejí a pri tak veľkom počte zápasov je potrebný široký káder. Práve tím “Los Blancos” bol minulý rok vynášaný do nebies vďaka svojej kvalitnej lavičke, ktorá bola podľa mnohých odborníkov kľúčovým faktorom pri zisku cenného double.

Na druhej strane, príliš veľký pretlak hráčov v kádri môže mužstvu skôr uškodiť, ako pomôcť. To si uvedomuje aj tréner Zinedine Zidane a aj preto najprv poslal na hosťovanie do Bayernu hviezdneho Kolumbijčana Jamesa Rodrígueza a teraz má klub opustiť ďalší záložník.

Konkrétne ide o Marcosa Llorenteho, ktorý naposledy za Real Madrid nastúpil na záverečných 18 minút pri pohodlnej výhre nad Deportivom La Coruña 3:0. 22-ročný talentovaný defenzívny záložník je odchovancom kráľovského veľkoklubu a v minulej sezóne hosťoval v Deportive Alavés. V tíme podával skvelé výkony a nováčikovi z Alavésu napokon pomohol v La Lige obsadiť výbornú 9. priečku. Taktiež sa predstavil na uplynulom Eure do 21 rokov v Poľsku, kde Španieli prehrali až vo finále s Nemeckom.

Marcos Llorente v drese Deportiva Alavés

V strede zálohy je však stabilným defenzívnym pilierom Casemiro, pričom hráča svojím umením dopĺňajú Luka Modrić, Toni Kroos a talentovaný Mateo Kovačić. Do tímu pribudol aj najlepší hráč EURO u21 v Poľsku Dani Ceballos z Betisu Sevilla. V takejto konkurencii by sa momentálne Llorente presadil len ťažko, a preto mu klub odporučil nájsť si nový klub. Rodáka z Madridu chce Real predať, avšak vedomý si Llorenteho kvalít, si ho plánuje poistiť predkupným právom.

Podľa denníka The Mirror pozornosť zbystril okamžite Arséne Wenger, ktorý chce defenzívnym mladíkom posilniť svoj stred zálohy. Wenger však nemusí z boja o hráča vyjsť ako víťaz, pretože záujem údajne hlási aj Sevilla a konkurenčné Atlético Madrid. Cena Marcosa Llorenteho podľa portálu Transfermarkt za necelý rok vďaka kvalitným výkonom v klube a reprezentácii stúpla z 800 tisíc € na 15 miliónov €.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter