Arsenal si trieska hlavu o múr: Šialené peniaze za Özilov gól a čas

Lukratívna zmluva pre svoju najväčšiu hviezdu je hop alebo trop. Dobre o tom vedia v Reale Madrid, kde skúsenosť s Garethom Baleom je pre nich mementom do budúcna. Podobne to majú aj v Londýne, kde si vedenie Arsenalu taktiež bije hlavu o múr.

Iste ste už vytušili o koho sa jedná. Áno, je to Mesut Özil, ktorý poberá 350 000 libier týždenne a pritom je jedným z najneefektívnejších a najhorších hráčov na ihrisku. Španielska Marca teraz prišla s bláznivými číslami, ktoré sa týkajú Nemca s tureckými koreňmi v porovnaní zmluva a efektivita. Túto sezónu strelil rodák z Gelsenkirchenu jeden jediný gól v 28 zápasoch Arsenalu.

Koľko to teda vyšlo v prepočte peňazí, keď si vezmeme jeho zmluvu? V takomto ponímaní zaplatil Arsenal 15,75 miliónov libier za Özilov gól v tejto sezóne. Keď prihliadneme na čas, ktorý strávil Mesut na ihrisku – 1968 minút, “The Gunners” stála jedna minúta 8003 libier. Neuveriteľné peniaze. O to kontroverznejšie vyznieva fakt, že 31-ročný záložník odmietol 12,5% zníženie platu v dôsledku koronakrízy.

mesut ozil arsenal

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter