Arsenal si už vyhliadol náhradu za Alexisa Sáncheza: Vybrali si naozaj fantasticky!

0
2

Alexis Sánchez je z Arsenalu na odchode a v londýnskom tíme ho udrží už len zázrak alebo zmena trénera. A keďže zázraky sa nestávajú často a Arséne Wenger sa trénerskej stoličky drží ako kliešť, čilský reprezentant najneskôr po sezóne určite zmení klub.

Alexis Sánchez bol na konci leta už jednou nohou v Manchestri City, avšak jeho prestup zlyhal. Arsenal vtedy podmieňoval odchod 28-ročného krídelníka príchodom Thomasa Lemara. Lemar však dal “Kanonierom” košom a zostal v Monacu, a to aj napriek tomu, že klub mohol od Londýnčanov získať údajne až 92 miliónov libier.

Odmietnutý Arsenal sa tak musí porozhliadať po alternatívach a jednu z nich našiel v talianskej Serii A. Náhradou za Alexisa Sáncheza má byť portálu Transfermarktweb pravý krídelník Juventusu Juan Cuadrado. 29-ročného Kolumbijčana, ktorý ešte pred dvoma rokmi obliekal dres konkurenčnej Chelsea, vraj skúsi kouč Wenger získať ešte v januári.

Juan Cuadrado

Ak však Arsenal bude chcieť Cuadrada kúpiť, zrejme sa bude musieť klepnúť po vrecku. Futbalista totiž v Juventuse nie je prebytočným, veď v prvých piatich zápasoch talianskej ligy nastúpil na štyri v základnej zostave a pravidelne v drese “Bianconeri” nastupoval aj v minulom roku. Navyše, ak Cuadrado neprestúpi v zime, prípadný letný prestup bude závisieť aj od umiestnenia Arsenalu v Premier League. Veď s Juventusom má Ligu majstrov takmer istú, zatiaľ čo “Kanonieri” v tohtoročnej edícii chýbajú a na kvalifikovanie sa do budúceho ročníka to u Arsenalu momentálne tiež nevyzerá.

Zdroj: Transfermarktweb.com | Foto: Twitter