Arsenalský van Dijk? Táto hviezda má byť tvrdou skalou obrany!

0
2

Synonymum pojmu “obrana Arsenalu” je slovo katastrofa. To si musia priložiť ruku na srdce aj priaznivci The Gunners. David Luíz so Sokratisom majú svoje roky, Mustafi a Chambers nepresvedčili. Priaznivci londýnskeho  by však nemali zabúdať na jednu hviezdičku, ktorú kúpilo vedenie Arsenalu minulé leto.

Len 19-ročný bývalý obranca St. Étienne, William Saliba vyšiel Arsenal na 30 miliónov eur. Šancu vôbec nedostal a vedenie ho okamžite poslalo na hosťovanie späť do svojho materského klubu. Tam odohral v uplynulej sezóne 17 duelov a teraz čaká na svoj prielom v Premier League. 1,92-metrový stopér je sľubným hráčom do budúcna, ktorý má potenciál Virgila Van Dijka.

william saliba

Myslí si to legenda The Gunners, Alan Smith. “Saliba má podľa mňa neuveriteľný potenciál stať sa prvotriednym obrancom typu Virgil van Dijk. Viem si predstaviť Artetu na tréningovom ihrisku ako s ním tvrdo pracuje a zlepšuje ho. V závislosti od jeho zlepšovania, budeme môcť možno vidieť tohto Francúza už čoskoro. Vedľa ktorých ďalších parťákov v obrane, to už je iná pesnička,” vyjadril sa 57-ročný rodák z Birminghamu.

William Saliba bol skutočne veľkou oporou St. Étienne už v tak mladom veku, o čom svedčí aj cena, ktorú za neho vysolilo vedenie Arsenalu. Tento obranca by určite mal dostať väčší priestor a presvedčiť trénera Artetu, že je hodný základnej zostavy jeho mužstva. Potenciál na to má. Možno rovnaký, ako sa stať novým Virgilom van Dijkom, ktorý je len o 1 centimeter vyšší ako Saliba. A konkurencia v obrane Arsenalu nie je neprekonateľná.

william saliba

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter