Arteta sa poriadne hnevá na UEFU: Budú jeho slová vypočuté?

Mikel Arteta a jeho Arsenal pohodlne kráčajú do 16/finále Európskej ligy, keďže v zrejme najľahšej skupine majú po troch kolách na konte plný počet bodov a skóre 9:2, hoci Španiel zďaleka nestavia do zápasov najsilnejšie zostavy. Aj napriek tomu však po dueli s nórskym Molde kritizoval UEFU.

Po víťazstvách 2:1 nad Rapidom Viedeň a 3:0 nad Dundalkom nezaváhali “kanonieri” ani proti Molde a zdolali ho 4:1. Zápas ale nezačal pre nich najlepšie, od 21. minúty prehrávali a v 43. minúte stále za stavu 0:1 Nketiahovi rozhodcovia neuznali gól pre ofsajd.

Práve tento okamih bol dôvodom, pre ktorý Arteta vyjadril nespokojnosť so súčasnou situáciou. „Nedáva to zmysel. Prečo sa nevyužíva technológia, keď je k dispozícii a všetci veríme, že je správna?,“ okomentoval Arteta absenciu VARu v zápasoch Európskej ligy. „Takáto situácia môže výrazne ovplyvniť celý zápas. Je to niečo, nad čím by sa mala UEFA zamyslieť a zmeniť to,“ dodal Španiel.

Tentokrát síce Arsenal aj tak bez problémov duel otočil, a aj keby nie, stále by mal pomerne komfortné postavenie vzhľadom na to, že postupujú dva celky a protivníci nie sú zďaleka na úrovni londýnskeho celku. No, čo al by sa niečo také stalo vo vyraďovacích bojoch, kde môžu byť jeho súpermi špičkové európske celky? Dokedy tu VAR nebol, diskutovalo sa, keď je tu, diskutuje sa opäť. No musíme dať zrejme Artetovi za pravdu, že na takejto vrcholovej úrovni by mala byť táto technológia samozrejmosťou.

Neuznaný gól Nketiaha:

Zdroj: Eurosport.co.uk | Foto: Twitter | Video: YouTube/AkmalSport, Streamable.com