AS Monaco si kladie podmienky: Za Mbappého chce jedného z troch hráčov Paríža!

Hoci nečakaný prestup Kyliana Mbappého z Monaca do parížskeho Saint-Germain už niektoré médiá považovali za hotovú vec, zdá sa, že situácia sa mierne komplikuje. Monacký klub sa totiž podľa všetkého Mbappého nechce vzdať bez toho, aby z prestupu vyťažil čo najviac.

Podľa francúzskeho denníka Le 10 Sport sú kluby blízko k dohode, avšak Monaco žiada k 180 miliónom eur za Mbappého ešte jedného hráča PSG. Klub z hlavného mesta chce “Kniežatám” ponúknuť 25-ročného brazílskeho krídelníka Lucasa Mouru, ktorý sa od svojho príchodu do Parku princov v roku 2012 nedokázal úplne presadiť do základnej zostavy a naplniť svoj obrovský potenciál.

Monaco však má vraj zálusk na iných hráčov, než je Moura. Úradujúci francúzsky šampión si skôr predstavuje jedného z trojice Javier Pastore, Adrien Rabiot a Presnel Kimpembe. 22-ročného stredového záložníka Rabiota a rovnako starého stopéra Kimpembeho sa PSG zrejme ako prísľubu do budúcnosti nebude chcieť vzdať. Transfer Javiera Pastoreho sa ale zdá byť ideálnou voľbou pre všetky zainteresované strany.

Presnel Kimpembe a Adrien Rabiot

Po príchode Neymara má PSG pretlak v záložných radách a 28-ročný ofenzívny stredopoliar Pastore v posledných dvoch zápasoch naskakoval len ako striedajúci hráč na záver stretnutia. Podobný obraz sa dá očakávať aj v priebehu celej sezóny a argentínsky reprezentant zrejme nebude chcieť vysedávať na lavičke. Aj preto je veľmi pravdepodobné, že ak PSG na dohodu za Mbappého pristúpi, spolu so 180-miliónovým balíkom sa do Monaca bude sťahovať práve Javier Pastore.

Javier Pastore

Zdroj: Le10sport.com, Calciomercato.com | Foto: Twitter