Aspoň malá náplasť: Dvaja Slováci v hre o Ligu Majstrov!

Slovensko vrámci sezóny 2020/21 v Lige Majstrov UEFA takpovediac nemalo zastúpenie. Suverénni šampióni z Bratislavy totižto kontroverzným spôsobom vypadli s Klaksvíkom z Faerských ostrovov. Lepšie povedané, po opakovaných nálezoch COVIDu-19 boli vyradení. Slovenský fanúšik si tak môže aspoň povedať, že predsa len nejakého toho Slováka v skupinovej fáze uvidíme.

Určite ními budú Milan Škriniar, ktorého milánsky Inter obsadil v predošlej sezóne Serie A krásne 2. miesto, člen zostavy tureckého šampióna Basaksehiru Martin Škrtel a do tretice aj Denis Vavro z Lazia. Teda, ak v stále aktuálnom prestupovom období neprestúpia do nejaké celku, ktorý medzi európskou smotánkou nebude pôsobiť.

Šancu rozšíriť rady Slovákov však dostanú aj 35-ročný Tomáš Hubočan a 32-ročný Michal Ďuriš. Obaja sú totižto hračmi popredného cyperského tímu Omonia Nikósia, ktorý sa stal víťazom predčasne ukončenej sezóny 2019/20 na malom ostrove. Trošku nečakane totižto vyradili aj s Hubočanom v základnej zostave po pokutových kopoch v 3. predkole CZ Belehrad.

Tomáš Hubočan v minulosti hrával aj v oveľa prestížnejších súťažiach

O postup do milionárskej súťaže si 20-násobný cyperský majster zahrá s historicky najúspešnejším gréckym klubom Olympiakosom. Play-off sa hrá tentokrát ako jediné na dva zápasy, pričom tie sa uskutočnia uprostred najbližších dvoch týždňov. Známe sú už aj ostatné dvojice. Ich víťazi doplnia 26 istých účastníkov skupinovej fázy.

Dvojice play-off o skupinovú fázu Ligy Majstrov UEFA 2020/21:

  • Slavia Praha – Midtjylland
  • Maccabi Tel Aviv – RB Salzburg
  • Olympiakos – Omonia Nikósia
  • Molde – Ferencváros
  • Krasnodar – PAOK Solún
  • Gent – Dynamo Kyjev
Michal Ďuriš si zahral v minulosti v pohárovej Európe aj ako hráč Plzne

Zdroj: Športovýmagazín.sk, UEFA.com | Foto: Twitter