Atlético favoritom derby: TOTO je dôvod, prečo môže ukončiť sériu!

Medzi najpikantnejšie zápasy druhého májového víkendu nepochybne patrí madridské derby medzi Atléticom a Realom s výkopom 8.5. o 21:00. Hostia sú istými majstrami a majú lepšiu formu, no bookmakeri očakávajú víťazstvo zverencov Diega Simeoneho.

Tí budú síce bez troch hráčov, z ktorých je najciteľnejšia zrejme strata útočníka Joao Félixa, no Real po veľkolepom obrate proti Manchestru Ciry v Lige Majstrov zrejme nebude mať takú veľkú motiváciu. Nie, že by samotné derby nebolo dôvodom, no Carlo Ancelotti určite vie, že jediný veledôležitý dátum je preňho 28. máj, a síce deň finále LM proti Liverpoolu.

Real má, mimochodom, ešte početnejšie absencie. Mimo bude určite sedem hráčov, avšak, väčšina z nich aj tak patrí medzi tých, ktorí sú minimálne jednou nohou na odchode. Isco, Bale, Marcelo, Hazard, Jovič, Ceballos a Alaba. To je súhrn absentérov zo zdravotných dôvodov.

Avšak, povráva sa, že Ancelotti dopraje výdych aj oporám typu Benzema, Modrič či Kroos. Príležitosť by mali dostať v základe mladíci ako Camavinga, Valverde či Rodrygo. Každopádne, extra motiváciou pre Atlético je skutočnosť, že je len štvrté a od 5. miesta a neúčasti v LM ho delia len tri body. Navyše, na výhru v súťažnom derby zápase čaká už desať duelov, naposledy Real zdolalio 10. mája 2017 v odvete Ligy Majstrov, ktorá im na postup i tak nestačila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Atlético de Madrid (@atleticodemadrid)

Zdroj: Športovýmagazín | Foto: Instagram/Atleticodemadrid, Instagram/Realmadrid