Atlético to nevzdáva: Na lane má iné 350-gólové eso!

Madridský celok v predošlej sezóne obsadil už tradične vrámci La Ligy 3. miesto, zatiaľ čo v Lige Majstrov vypadlo trochu smolne vo štvrťfinále. Ešte predtým ale dokázalo šokovať Liverpool. A to aj bez Edinsona Cavaniho, ktorý mal byť v januári podľa mnohých viac než len jednou nohou v klube.

Keď to vedeniu “Atlétov” nevyšlo s jedným veteránom, našli si druhého. Aspoň tomu nasvedčujú posledné informácie. Posilnenie ofenzívy je totižto v súčasnom Atléticu veľmi diskutovanom témou, veď priemerne strieľa len 1,3 gólu na zápas a Morata bol jediným mužom, kto dokázal streliť dvojfiferný počet gólov. Naopak, Costa, Correa a ani mladučký Joao Felix nedokázali prekročiť svoj tieň. Hoci posledný menovaný je prísľubom pre budúcnosť a jeho deväť presných zásahov nebolo nijakou hanbou.

Do klubu má však vraj zamieriť 34-ročný Edin Džeko, ktorý ostatných päť sezón pôsobí v AS Ríme. Niekdajší kanonier Citizens, Wolfsburgu no napríklad aj českých Teplic stále nepatrí do starého železa, veď v sezóne 2019/20 sa presadil celkovo 19 krát a behom profesionálnej kariéry už vrátane gólov z reprezentácie Bosny zaznamenal presne 350 zásahov. No Atlético nemá byť jediným záujemcom o služby Džeka, ktorý len v drese Rimanov strelil po tridsiatke bezmála 100 gólov!

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter