Aubameyang pochoval Arsenal: V 123. minúte zahodil nemožné!

Azda najväčším prekvapením šestnásťfinále Európskej ligy je vypadnutie londýnskeho Arsenalu s Olympiakosom. Obzvlášť, ak si uvedomíme, že na horúcej gréckej pôde to Artetovi zverenci zvládli a do domácej odvety si odvážali jednogólový náskok.

V odvete však v základnom hracom čase nedokázal Arsenal v prakticky najsilnejšej zostave streliť ani gól a vďaka presnému zásahu stopéra Pape Cisseho šiel zápas do predĺženia. V ňom sa predsa len domáci dočkali. V 113 minúte dokázal najlepší strelec tímu Aubameyang vyrovnať na 1:1, čo v 113. minúte znamenalo postup. Olympiakos však šokujúco dokázal v 120. minúte vďaka Youseffovi El Arabimu streliť postupový gól.

Už spomínaný “Auba” mohol byť predsa len hrdinom, pretože v 123. minúte sa k nemu odrazila lopta do 100-percentnej šance, no zrejme kombinácia prekvapenia a únavy po viac než dvoch hodinách na neho doľahla a výsledkom bolo trestuhodné zahodenie postupových nádejí The Gunners.

Aubameyangova šanca zo 123. minúty:

Európska liga tak prišla o jedného zo svojich favoritov. Naopak, ďalej kráčajú napríklad Inter Miláno, Manchester United, Wolverhampton, AS Rím či FC Sevilla.

Foto: Twitter | Video: Streamabie.com