Barca má mať skutočne problém: Samotný prezident UEFA povedal, že … !

Po hrozbe bankrotu sezóna, v ktorej Barcelona valcuje La Ligu a má našliapnuté k jednému z najvýraznejších náskokov v histórii súťaže. V hre je možný návrat Messiho, klub má už aj bez neho slušne poskladaný tím a na lavičke klubovú ikonu.

Celý tento “sen fanúšikov” katalánskeho veľkoklubu ale zahaľuje poriadne temný tieň. Ten, ktorý naň uvalilo ešte predošlé vedenie. A to nehovoríme o ohromných dlhoch. Iste ste zachytilli, že bývalé vedenie FC Barcelony malo poskytovať finančné prostriedky spoločnosti vlastnenej vysokým funkcionárom rozhodcov.

Ak sa to preukáže ako pravdivé, FC Barcelone hrozia postihy ako vyradenie z pohárových súťaží pod hlavičkou UEFA na najmenej rok, finančné postihy, no aj postihy vrámci Španielska. A zdá sa, že to môže byť vážnejšie, než si niektorí dokážu pripustiť. Za všetko hovoria slová Aleksandra Čeferin, aktuálneho prezidenta organizácie UEFA.

„Nemôžem sa k tomu priamo vyjadriť z dvoch dôvodov. Po prvé preto, že máme nezávislú disciplinárnu komisiu. A po druhé, pretože som sa touto záležitosťou podrobne nezaoberal. Pokiaľ som informovaný, situácia je mimoriadne vážna. Podľa môjho názoru je jednou z najvážnejších vo futbale, odkedy sa ním zaoberám,” povedal Čeferin pre slovinské noviny Ekipe SN.

Zbohom Liga majstrov, zbohom hviezdy i Messi? FC Barcelona … !

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nemzeti Sport Online (@nso.hu)

Zdroj: Ekipe | Foto: Instagram