Barcelona má fazónu: Napodobí šnúru z éry Neymara so Suárezom?

Začiatok sezóny 2020/21 bol pre FC Barcelonu ako zlý sen, ktorý nadviazal na katastrofálne letné prestupové obdobie. Po pätnástich odohraných zápasoch mal katalánsky gigant bilanciu 7-3-5, nebol schopný vyhrať viac než dva zápasy za sebou (ak hovoríme o La Lige) a začalo sa hovoriť o negatívnych rekordoch. Avšak, máme tu február a všetko je inak.

Aktuálne ťahá Barcelona v hektickom zimnom programe, behom ktorého dokázala postúpiť do semifinále Copa del Rey, 6-zápasovú šnúru víťazstiev vrámci La Ligy, pričom najbližší súperi nie sú z kategórie “silných”. Netreba zabudnúť ani na fakt, že päť z ostatných šiestich duelov hrala na ihriskách súperov, hoci jedným dychom si treba položiť rečnícku otázku: „Je v tom bez diváckej prítomnosti nejaký rozdiel?“

Na Koemana a jeho zverencov čaká v najbližších troch kolách Alavés, Cádiz a Elche, teda tímy figurujúce v spodnej tretine tabuľky. Ak ich Barca zvládne, prekoná 8-zápasovú víťaznú sériu zo začiatku roka 2019. Následne by mohla útočiť i na 12-zápasovú sériu zo sezóny 2015/16, keď ešte v klube žiarilo ofenzívne trio Messi, Suárez, Neymar. Môže sa naozaj až takto súčasná Barcelona rozbehnúť, keďže do toho ju bude čakať aj osemfinále LM proti PSG a semifinále Copa del Rey proti FC Seville?

Určite je skvelou správou pre Blaugranas to, že streleckú fazónu začína mať Antoine Griezmann a pridáva sa k nemu i Frenkie de Jong. Tak, ako to v jednu chvíľu vyzeralo, že najúspešnejší tím La Ligy v 21. storočí bude mať problém vôbec s TOP4, teraz ešte môže snívať aj o titule, hoci Atlético má 8-bodový náskok a duel k dobru.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter