Barcelona oficiálne jedná o prestupe hviezdneho francúzskeho mladíka: Cena je 90 miliónov!

Všetky špekulácie ohľadne záujmu Barcelony o jeden z najväčších talentov francúzskeho futbalu Ousmane Dembélého sa zdajú byť napokon pravdivé. Medzi ofenzívnym hráčom Borussie Dortmund a katalánskym veľkoklubom už malo prebehnúť uplynulý víkend oficiálne jednanie.

Ousmane Dembélé po výbornej sezóne v Stade Rennais prestúpil do Dortmundu za 15 miliónov €. Vtedy ešte pomerne neznámy mladík sa v Nemecku vypracoval na jedného z najžiadanejších hráčov na prestupovom trhu. Za Borussiu v uplynulej sezóne nastúpil na 49 zápasov, v ktorých si pripísal 10 presných zásahov a 21 gólových prihrávok.

Už dlho sa špekulovalo o záujme Barcelony o 20-ročného Dembélého, no jednania o prestupe sa konečne, zdá sa, rozbehli. Podľa nemeckého denníka Bild sa mal samotný športový riaditeľ Barcelony Roberto Fernández uplynulý víkend stretnúť s hráčovým agentom Moussom Sissokom (menovec známeho futbalistu) a jednať o transfere. V Dortmunde si služby Dembélého cenia na 80 miliónov libier, čo je v prepočte zhruba 90 miliónov €.

Hráčov agent na margo vzrastajúceho záujmu veľkoklubov povedal: “Je to forma uznania jeho dobrých výkonov. Vieme, že sa o neho zaujíma množstvo veľkých klubov.” Pravé krídlo Borussie Dortmund má síce zmluvu platnú do roku 2021, no lákavú ponuku katalánskeho veľkoklubu zrejme neodmietne. Otázkou je, či 90 miliónov € nebude pre Barcelonu priveľa, respektíve či Borussia zo závratnej sumy za talentovaného Francúza spustí.

Ousmane Dembélé

Zdroj: bleacherreport.com | Foto: Twitter