Barcelona vracia Realu úder: Do svojich radov chce získať hráča “Bieleho baletu”!

Po tom, čo sa objavila správa, že Real Madrid vstúpil do boja o Marca Verrattiho z PSG, sa zdá, že Barcelona chce rivalovi vrátiť úder. Katalánsky veľkoklub sa už dlho snaží získať Taliana z hlavného mesta Francúzska a narušiť plány im môže práve Real. Barcelona však má podľa španielskeho denníka Don Balón záložný plán.

Ak by Barce totiž nevyšiel obchod s PSG, pozíciu stredového záložníka chce údajne obsadiť hráčom Realu Madrid. Nový tréner Barcelony Ernesto Valverde je vraj ohromený talentom Matea Kovačića a práve 23-ročného chorvátskeho reprezentanta bude chcieť kouč do Barcelony zlanáriť.

Hlavným lákadlom pre Kovačića má byť viac herného času, než dostával v Reale Madrid. Kovačić odohral v minulej sezóne La Ligy 1688 minút, čo je zhruba o 200 menej, ako si pripísal jeho kolega z reprezentácie Luka Modrić. Práve už 31-ročného Modrića by mal v budúcnosti Mateo Kovačić nahradiť, a preto je nepravdepodobné, že by ho Real chcel predať. A už vôbec nie do Barcelony. Vedenie kráľovského veľkoklubu by zrejme mohlo obmäkčiť iba rozhodnutie samotného hráča a obrovský balík peňazí.

Mateo Kovačić

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter