Barcelona žiada o jedného z týchto 4 hráčov PSG + výkupnú klauzulu za Neymara!

Barcelona a Paríž Saint-Germain by už pokojne mohli natočiť vlastnú telenovelu. Jej názov by bol Neymar, pričom sám futbalista by si zahral hlavnú postavu. Aj takto by sa dala zhodnotiť momentálna situácia okolo skvelého brazílskeho hráča.

Každý deň prídu zahraničné médiá s novou informáciou a bežný futbalový fanúšik už pomaly nevie, čomu veriť. Podľa španielskeho denníka AS malo PSG ponúknuť Barcelone za Neymara bližšie nešpecifikovanú finančnú sumu a trio svojich hviezdnych hráčov k tomu. Na základe najnovších správ periodika El Mundo Deportivo si však Barcelona transfer predstavuje inak.

Mundo Deportivo totiž tvrdí, že Barcelona z výkupnej klauzuly 222 miliónov € nehodlá ustúpiť, ba čo viac, k nim požaduje od Paríža jedného zo štvorice ich špičkových hráčov. Menovite by malo ísť o Ángela Di Maríu, Adriena Rabiota, Juliana Draxlera alebo Marca Verrattiho. O Marca Verrattiho sa Barcelona neúspešne usiluje celé leto a Paríž sa svojej opory zrejme nevzdá. Odchod 22-ročného talentovaného francúzskeho reprezentanta Rabiota sa zdá byť tiež veľmi nepravdepodobný. Ani výmena Nemca Draxlera sa nejaví ako ideálna možnosť, veď skvelý krídelník prišiel do Paríža len pred pol rokom a predvádza výborné výkony.

Julian Draxler a Adrien Rabiot

Ak by PSG naozaj pristúpilo na túto požiadavku Barcelony, zrejme by do transferu zahrnulo spoluhráča Lionela Messiho z reprezentácie Ángela Di Maríu. Bývalý hráč Realu má už 29 rokov, čo je oproti Rabiotovi (22), Draxlerovi (23) a Verrattimu (24) značne viac. Za akých podmienok sa prestup Neymara napokon uskutoční a či k nemu vôbec dôjde, zatiaľ zrejme netuší ani sám brazílsky futbalista.

Marco Verratti a Ángel Di María

Zdroj: 90min.com, Mundodeportivo.com | Foto: Twitter