Barcelonu opúšťa jeden z najväčších talentov akadémie La Masia: Fans klubu sa búria!

FC Barcelona neprežíva práve ideálne prestupové obdobie. Klub opustil jeden z najlepších hráčov svetového futbalu Neymar a vedenie stále nepriviedlo náhradu zvučného svetového mena.

Namiesto Ousmane Dembélého, Philippeho Coutinha či Paula Dybalu prišiel z čínskeho Guangzhou Evergrande 29-ročný brazílsky záložník Paulinho za 40 miliónov eur. Fanúšikovia majú stále v živej pamäti jeho nevýrazné pôsobenie v Tottenhame, a preto nie sú z z najnovšej posily príliš nadšení. Navyše, vedenie klubu, ktorý si tak veľmi zakladá na odchovancoch, svojim priaznivcom zasadilo ďalšiu ranu.

Ich obľúbencovi a hráčovi, ktorý prešiel slávnou akadémiou La Masia, Sergimu Samperovi mala Barcelona oznámiť, aby si hľadal nový klub. Vedenie i tréner Ernesto Valverde totiž podľa všetkého s 22-ročným stredopoliarom pre nasledujúcu sezónu v prvom tíme neráta. To pobúrilo mnohých fanúšikov “Blaugranas”, ktorí svoj hnev voči vedeniu okamžite vyjadrili na sociálnych sieťach:

“Sergimu Samperovi dnes bolo povedané, že v Barce pre neho nie je miesto. Tento klub sa potápa čoraz nižšie a nižšie každou sekundou.” (užívateľ @alexandrajonson)
“V ten istý deň, ako prišiel Paulinho, klub povie Samperovi, že nebude hráčom prvého tímu. Toto vedenie nás rozdrví na prach.” (užívateľ @lucasammr)
“Som tak sk*rvene nahnevaný, že to nedokážem opísať. Samperovi povedali, aby odišiel, a to všetko preto, že tá štetka Bartomeu kúpil Paulinha.” (užívateľ @BUSQXETS2)
“Pep musí podpísať Sampera a spraviť z neho defenzívneho záložníka svetovej extratriedy.” (užívateľ @jperkovic93)
“Samper dvakrát odmietol Arsenal, pretože chcel uspieť v klube svojho života. Mal odísť, keď mohol, podobne ako Thiago.” (užívateľ @RafaelH117)
“Barcelona nechce Sampera, ale utratí 40 miliónov na dedka z čínskej ligy. R.I.P. FC Barcelona” (užívateľ @Piiquechu)

Sergi Samper je súčasťou Barcelony od svojich 6 rokov a uplynulú sezónu strávil na hosťovaní v Granade. Zdá sa, že na hosťovanie sa poberie aj v nasledujúcej sezóne. Do úvahy pripadá aj prestup, avšak v takom prípade si Barcelona s najväčšou pravdepodobnosťou zaistí na hráča predkupné právo.

Sergi Samper

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter