Basketbal ME: Bálintová po zápase s Tureckom hlavu nevešia a burcuje Slovenky!

V piatok začali Majstrovstvá Európy žien v basketbale, ktoré sa konajú v susednej Českej republike. Slovenské reprezentantky odohrajú svoju skupinu v meste Hradec Králové, iné skupiny sa budú hrať v Prahe. Slovenky sa stretnú postupne s Tureckom, Bieloruskom a Talianskom. Prvý zápas proti Turecku už majú za sebou. Bohužiaľ, neúspešne.

Turecko – Slovensko 69:58
(26:18, 19:15, 11:12, 13:13)

Slovensko: Bálintová 17, Vyňuchalová 10, Oroszová 9, Žirková 4, Jurčenková 2 (Růžičková 10, T. Páleníková 6, Remenárová 0, Slamová 0, Dudášová 0)

Turecko: Hollingsworthová 14, Demirmenová 12, Albenová 11, Caglarová 6, Canitezová 3 (Senyüreková 10, Turgutová 7, Köksalová 6).

Slovenky síce rozbehli zápas rýchlym protiútokom, ale turecké hráčky hneď od začiatku potvrdzovali rolu favorita a diktovali tempo hry. Slovenky sa snažili držať krok so súperom, ale viacerými faulami či stratenými loptami si komplikovali hru. Do polčasovej prestávky išli Turkyne už s 12 bodovým náskokom. Po zmene strán Slovenky naďalej bojovali, vypracovali si niekoľko krásnych akcií v útoku, získali fauly, keď prinútili kvalitnejšou obranou Turkyne urobiť útočné fauly. Slovenky striedali lepšie momenty s horšími, ale podarilo sa im náskok súpera pár minút pred koncom stiahnuť už len na 8 bodov, napokon však prehrali o 11.

V zápase sa najviac zažiarila 22-ročná rozohrávačka Barbora Bálintová, ktorá zaznamenala 17 bodov a 9 asistencií. Bodovo sa k nej pridali aj pivotky Vyňuchalová a Růžičková, ktoré rovnako zaznamenali 10 bodov, a Oroszová s 9 bodmi.

Pár slov po zápase pre Športovýmagazín.sk povedala Barbora Bálintová: “Vedeli sme, že v tomto zápase je favoritom Turecko, čo sa im v prvom polčase podarilo naplniť. Po zmene strán sme však začali hrať lepšie v obrane, získali sme zopár lôpt a zrazu sme s nimi hrali vyrovnanú partiu. Dokonca sme druhý polčas vyhrali. To je moment, ktorý nás musí nakopnúť! Musíme sa poučiť a zajtra proti Bielorusku nastúpiť od začiatku zápasu agresívnejšie. Bojujeme ďalej!”

V sobotu 17.6. 2017 o 12:30 odohrajú Slovenky svoj druhý zápas na ME proti Bielorusku.

Barbora Bálintová

Zdroj: fibalivestats.com, sportovymagazin.sk | Foto: Facebook