Basketbal ME: Dnes vo štvrťfinále proti Francúzsku zabojujeme o Majstrovstvá sveta!

Pred Majstrovstvami Európy boli plány skromné. Dúfali sme, že postúpime aspoň zo skupiny, včera sme vyhrali aj baráž a postúpili sme do štvrťfinále! Obrovský úspech nielen pre slovenský basketbal, ale aj pre kolektívny šport Slovenska.

Dievčatá si po vyhratom zápase zbalili kufre a počas včerajšieho voľného dňa sa presťahovali na finálnu fázu turnaja už do hlavného mesta Českej republiky, do Prahy. Najbližší zápas tam odohrajú Slovenky dnes o 20:30 proti Francúzsku.

Ukrajina – Slovensko 68:82 (29:34)

Slovensko: Žirková 31, Bálintová 17, Růžičková 13 , Remenárová 4, Oroszová 0 (Jurčenková 11, Vyňuchalová 6, Slamová 0, Dudášová 0).

Slovenky výborne rozbehli zápas a po pár minútach vyhrávali skvelou šnúrou 9:0. Samotnú prvú štvrtinu odohrali asi najlepšie na celom turnaji a vyhrali ju 22:16. Do polčasovej prestávky sme išli s 5 bodovým náskokom. Úchvatný výkon podávala Zuzana Žirková, keď jej padala jedna trojka za druhou. Marie Růžičková skvelým spôsobom získavala a doskakovala lopty pod košom a Jurčenková dala v tretej štvrtine dôležitých 11 bodov. V štvrtej štvrtine sme opäť dominovali a nedovolili Ukrajinkám pripustiť drámu. Zuzana Žirková nakoniec zaznamenala 31 bodov a sekundovala jej Barbora Bálintová so 17 bodmi, ktorá poslednými 4 trestnými hodmi spečatila výhru na 82:68.

Pre Športový magazín sa vyjadrila Barbora Bálintová: “Tento zápas bol zlomový nielen pre náš šampionát, ale aj pre slovenský basketbal. Po dlhej dobe máme šancu dosiahnuť skvelé umiestnenie a s 8.miestom sa teda neuspokojíme. Budeme bojovať o Majstrovstvá sveta, takže to je náš nový cieľ skončiť do 6.miesta. Nakoniec sme sa tu stretli v zostave baby, ktoré vieme bojovať srdcom a hlavne jedna za druhú. Je úžasné sledovať, aký adrenalín a podporu máme na lavičke, a ako jedna druhú povzbudzujeme. O tomto je kolektívny šport a vďaka tomu môžme byť úspešné. Už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy, ktoré nás čakajú. Najprv teda ideme potrápiť Francúzky.”

Zdroj: Fibalivestats.com, Sportovymagazin.sk | Foto: Facebook