Basketbal ME: Slovenky ôsme, titul majú Španielky!

Slovenským basketbalistkám sa po rokoch podaril veľký úspech. Ako sa počas prípravy na majstrovstvá Európy zdalo, že sa nenazbiera ani tucet hráčok, zrazu sa zišla partia a išlo to. Mali sme najmladší tím na turnaji a napriek tomu sme vybojovali krásne 8.miesto. Už dlhé roky sa Slovenkám nepodarilo prebojovať až do prvej osmičky. Gratulujeme!

 

Súboj o 7.miesto

Taliansko – Slovensko 71:54 (19:8, 17:20, 18:16, 17:10)
Body Slovenska: Růžičková 10, Bálintová 6, Oroszová 4, Remenárová 2, Vyňuchalová 0 (Dudášová 9, Jurčenková 7, Mikulášiková 6, Kováčiková a Slamová 5)

V poslednom zápase turnaja nenastúpila už naša kapitánka Zuzana Žirková zo zdravotných dôvodov. Zápas sa rozbiehal pomalšie a potom nastúpili rýchle Talianky a už hneď v prvej štvrtine si vybudovali rozhodujúci náskok o 11 bodov. Do polčasu sa ešte Slovenkám podarilo náskok skresať, ale začiatok tretej štvrtiny mali zasa v rukách Talianky. Slovenky mali nepresnú streľbu, bolo vidieť už únavu po celom turnaji. V poslednej štvrtine dostali priestor na ihrisku všetky hráčky, ktoré doteraz nemali možnosť hrať viacero minút a ukázali, že do budúcna s nimi treba počítať.

Vyjadrenie po celom turnaji pre Športový magazín dala Barbora Bálintová:

“Teší ma, že sme dosiahli úspech po dlhých rokoch. Škoda, že to nebolo aj s čerešničkou na torte v podobe postupu na majstrovstvá sveta, lebo boli sme k tomu naozaj blízko. Stretli sme sa dobrá partia dievčat, skúsené, mladé a ešte mladšie. Myslím, že všetky sme nadobudli obrovské množstvo skúseností, z ktorých budeme ešte dlho ťažiť. Hrali sme proti výborným tímom a vynikajúcim hráčkam, čiže bola to naozaj dobrá škola. Ale teraz sa už teším na oddych. Po dlhej a náročnej sezóne v klube a po majstrovstvách Európy mám toho už naozaj dosť. Najbližšie týždne nebudem robiť nič, iba oddychovať.”

Majstrovstvá Európy 2017 v basketbale žien (Praha, Hradec Králové)

Konečné poradie:

1. Španielsko
2. Francúzsko
3. Belgicko
4. Grécko
5. Turecko
6. Lotyšsko
7. Taliansko
8. SLOVENSKO
9. Rusko
10. Ukrajina
11. Srbsko
12. Maďarsko
13. Česko
14. Slovinsko
15. Bielorusko
16. Čierna Hora

Zdroj: Fibalivestats.com, Sportovymagazin.sk | Foto: Facebook