Basketbal ME: Slovenky zdolali Bielorusky a trúfajú si aj na Talianky!

Slovenské reprezentantky dnes odohrali svoj druhý zápas na Majstrovstvách Európy a zdolali Bielorusko o 9 bodov. Po včerajšej prehre s Tureckom sa tak vyburcovali a podali lepší výkon!

Slovensko – Bielorusko 68:59 
(15:16, 17:17, 19:11, 17:15)

Slovensko: Žirková 22, Vyňuchalová 11, Bálintová 9, Jurčenková 4, Oroszová (Růžičková 8, Slamová 7, Remenárová 6, T. Páleníková 1)

Do zápasu vstúpili Slovenky lepšie a vyhrávali 6:4, no potom však prišla rýchla bodová šnúra hráčok Bieloruska a zrazu sme prehrávali 8:16. Do polčasovej prestávky išli Slovenky takmer za vyrovnaného stavu, keď prehrávali iba o 1 bod. Po zmene strán hlavne vďaka Zuzane Žirkovej, ktorá dávala dôležité body a napokon ich dala 22, si Slovenky vypracovali až 9 bodový náskok. Na konci sa snažili Bielorusky ešte zdramatizovať a minútu pred koncom stiahli na iba 4 body. Dráma sa však nekonala a Barbora Bálintová 25 sekúnd pred koncom zápasu dvoma úspešnými šestkami spečatila výhru Sloveniek na 68:59.

Pre Športový magazín sa vyjadrila Barbora Bálintová: “Veľmi sa teším, že sme tento zápas vyhrali. Zápas bol náročný, Bielorusky hrali tvrdý basketbal a viaceré sme schytali aj nejaké rany, čiže modriny budú. Ale víťazstvo je tam! Teraz nás čaká voľná nedeľa, takže verím tomu, že si oddýchneme, zregenerujeme a naberieme dostatok sily, aby sme v pondelok Talianky porazili.”  

Posledný zápas v skupine čaká Slovenky až v pondelok, takže nedeľu využijú na regeneráciu síl.

Pondelok 19.6.2017 o 20:30 SLOVENSKO:Taliansko.

Zdroj: Fibalivestats.com, Sportovymagazin.sk | Foto: Facebook