Basketbal: Ženská reprezentácia dvakrát úspešná proti Grécku

Uplynulé dva dni v Lučenci odohrali slovenské basketbalové reprezentantky svoje ďalšie prípravné zápasy pred Majstrovstvami Európy. Tentokrát si sily zmerali s Gréckom a bodovali naplno.  Pred týmito zápasmi zo zdravotných dôvodov opustili tím Katarína Tetemondová a Rebeka Mikulášiková, no k tímu sa už pripojila Zuzana Žirková a pozvaná bola dodatočne aj mladá Nikola Kováčiková.

1.zápas: SLOVENSKO vs. Grécko 82:69 

Body SR: Žirková 22, Jurčenková 14, Páleniková 6, Oroszová 6, Růžičková 8, (Bálintová 15, Vyňuchalová 9, Dudášová 2, Slamová)

2.zápas: SLOVENSKO vs. Grécko 81:79

Body SR: Oroszová 15, Vyňuchalová 13, Bálintová 11, Páleníková 3, Jurčenková 2, (Žirková 11, Dudášová 9, Slamová 7, Růžičková 6, , Kováčiková 2, Theiner 2)

Po zápase sa pre našu redakciu vyjadrila aj dvojica hráčok:

Anka Jurčenková: “Prvý zápas nám vyšiel, keď hneď od začiatku sme uvádzali tempo hry a snažili sa udržať si čo najvyšší náskok. Do druhého zápasu sme však nevstúpili tou správnou nohou a trošku nám trvalo kým sme sa rozbehli. Priestor dostali všetky hráčky a po napínavom konci sme napokon vyhrali. Takže ideme na víťaznej vlne ďalej.”

Barbora Bálintová: “Prvý deň sa nám darilo od začiatku zápasu, išla nám streľba, vychádzali prihrávky, doskočili sme lopty, či dobre ubránili. Bol to zápas, ktorý nám ukázal ešte chyby, ale tak isto aj mnoho pozitív. V druhom zápase sa dostali do hry všetky hráčky, bola vyššia rotácia a stalo sa že sem tam vypadla koncetrácia. To sa potom ukázalo na výsledku, keď sme záver zdramatizovali. Dôležité však je, že sme vyhrali a to nás verím, že nakopne aj do ďalších zápasov.”

Cez víkend dostali basketbalistky voľno a už v pondelok cestujú na kemp do Brna, a následne  na sériu ďalších prípravných zápasov, tentokrát proti Českej republike. Zápasy odohrajú dňa 2.6.2017 v Trutnove a 3.6.2017 v Prahe.

Zdroj: Fibalivestats.com, Sportovymagazin.sk | Foto: Facebook