Basketbalové reprezentantky sa pripravujú na ME: Dnes proti nepríjemnému súperovi!

Slovenské reprezentantky v basketbale sa pripravujú na tohtoročný európsky šampionát, ktorý sa bude konať v Českej republike. Turnaj sa začína 16. júna a bude sa hrávať v dvoch mestách, v Prahe a v Hradci Králové. Všetky tri zápasy základnej skupiny odohrajú Slovenky v Hradci Králové. V prvom zápase sa stretnú s Tureckom, potom s Bieloruskom a Talianskom. Slovenskú reprezentáciu povedie nový tréner – Marian Svoboda.

Naše basketbalistky absolvovali dlhšie herné sústredenie, ktoré mali v Lučenci od 6. 5.-19. 5. 2017, kde sa postupne spoznávali s novým trénerom, s jeho spôsobom koučovania, jeho metodológiou i hernými systémami.

Včera basketbalistky odcestovali do Belgicka, kde odohrajú svoje prvé prípravné zápasy proti domácim basketbalistkám. Zápasy sú na programe dnes (sobota) o 20:00 a zajtra o 17:00. Voľno na dvojzápas v Belgicku dostala Romana Vyňuchalová aj Zuzana Žirková, ktorá sa k celkovej príprave pripojí až neskôr.

Po zápasoch v Belgicku odohrajú ešte prípravné zápasy s Gréckom 25.-26.5.2017 v Lučenci, s Českom 2.6.2017 v Trutnove a 3.6.2017 v Prahe a posledným súperom pred európskym šampionátom by malo byť Maďarsko.

Nominácia na zápasy s Belgickom:

Barbora Bálintová, Anna Jurčenková (obidve Good Angels Košice), Angelika Slamová, Terézia Páleníková, Sabína Oroszová, Nikola Dudášová, Rebeka Mikulášiková (všetky Piešťanské Čajky), Angelika Theiner (BAM Poprad), Katarína Tetemondová (bez klubovej príslušnosti), Marie Ružičková (Reyer Venezia Mestre/Tal.)

Zdroj: Twitter