Bayern Mníchov si za Ancelottiho našiel náhradu: Prebehli už prvé rokovania!

Po tom, ako Bayern Mníchov “nečakane” vyhodil Carla Ancelottiho, sa okamžite začalo špekulovať o jeho nástupcovi. Klub zatiaľ dočasne vedie 40-ročný Francúz Willy Sagnol, ktorý ako hráč hájil farby tohto bavorského mužstva 9 rokov.

Postupne prenikajú na povrch informácie, že vedenie Bayernu s Ancelottim nebolo spokojné už dlhšiu dobu a prehra v Lige majstrov s PSG bola len posledným klincom do rakvy skúseného talianskeho lodivoda. Taktiež sa začína hovoriť, že teraz už bývalý tréner nemal rešpekt u niektorých hráčov z kádra.

Okamžite po Ancelottiho vyhadzove sa objavili traja hlavní favoriti na uvoľnenú trénerskú stoličku. Jedným z nich mal byť aktuálny tréner Liverpoolu Jürgen Klopp, čo je vzhľadom k jeho stále platnému kontraktu zrejme nereálne. Najviac šancí dávali nemecké médiá Julianovi Nagelsmannovi, 30-ročnému trénerovi Hoffenheimu, ktorý je spájaný s Bayernom už dlhšiu dobu. A posledným kandidátom mal byť Thomas Tuchel, bývalý kouč Borussie Dortmund.

Thomas Tuchel

A práve Tuchel sa podľa nemeckého denníka Sport Bild s najväčšou pravdepodobnosťou stane novým koučom Bavorov. Medzi ním a klubom už mali prebehnúť prvé jednania. Prezident Bayernu Mníchov Uli Hoeneß pre rozhlasovú stanicu prezradil, že s rozhodnutím o novom trénerovi sa nijak neponáhľajú a meno nového kouča oznámia po najbližšej reprezentačnej prestávke: “Nemáme časový tlak, ale po dvojtýždňovej prestávke chceme nájsť riešenie.”

44-ročný Thomas Tuchel je momentálne bez angažmánu. Naposledy trénoval Borussiu Dortmund, ktorá ho zo svojich služieb uvoľnila na konci minulej sezóny. S Dortmundom počas dvoch sezón vyhral Nemecký pohár, keď v semifinále vyradil práve Ancelottiho mužstvo. Dlho pôsobil pri tímoch do 19 rokov a s mládežníckymi výbermi Mainzu a Stuttgartu dokázal vyhrať Bundesligu.

Zdroj: Sportbild.bild.de | Foto: Twitter