Bývalý hráč Liverpoolu naložil Stevenovi Gerrardovi: “Pre Anglicko nikdy nič neurobil!”

0
1

Bývalý krídelník Liverpoolu El Hadji Diouf, ktorý dres “The Reds” obliekal v rokoch 2002 až 2004, sa poriadne obul do Stevena Gerrarda. Podľa neho totiž Steven Gerrard pre svoje rodné Anglicko nič neurobil.

Bývalý senegalský reprezentant na jednej strane Gerrarda pochválil za jeho výkony v klube, no ostro ho skritizoval za jeho prínos národnému mužstvu. “Nemám s ním žiaden problém. Gerrard má silný charakter a ja mám silný charakter tiež. Stevie G bol veľmi dobrý hráč, ľudia ho v Liverpoole milovali, avšak pre svoju krajinu neurobil nič,” zhodnotil kariéru bývalého kapitána Anglicka Diouf.

Dioufovi sebavedomie rozhodne nechýba, čo vyplýva aj z jeho ďalších slov: “Ja som pán El Hadji Diouf, pán Senegal, ale on je pán Liverpool. No Senegal je väčší ako Liverpool a on to musí vedieť.” Liverpool angažoval Dioufa z francúzskeho Lens za 10 miliónov libier po tom, ako predvádzal skvelé výkony na MS 2002 v Južnej Kórei a Japonsku. Spolu so Senegalom sa mu podarilo nečakane prebojovať sa až do štvrťfinále. V Liverpoole však jeho kariéra príliš úspešná nebola. Do histórie tohto klubu sa zapísal ako jediný hráč s číslom 9, ktorý počas sezóny nestrelil ani jeden gól.

El Hadji Diouf v drese Liverpoolu

“Dostali sme Senegal na futbalovú mapu sveta. Pred šampionátom Senegal nikto nepoznal, avšak po ňom chcel každý vedieť, kde sa Senegal nachádza. To, čo spravil Maradona pre Argentínu, ja som spravil pre Senegal. Bol som jedným z najlepších hráčov na MS v roku 2002,” neskrýval sebavedomie El Hadji Diouf.

Možno má do istej miery pravdu, Steven Gerrard s Anglickom nevyhral nikdy nič veľké, avšak jeho meno je medzi fanúšikmi futbalu nesmrteľné. Na druhej strane, ktovie, koľko ľudí si ešte pamätá na El Hadjiho Dioufa…

El Hadji Diouf v potýčke so Stevenom Gerrardom na ihrisku

Zdroj: Espnfc.com | Foto: Twitter