Beckham nemôže byť spokojný: Trpká REALITA Interu Miami!

Po tom, ako sa americká MLS rozšírila o Inter Miami, záujem o súťaž sa ešte viac zvýšil. Dôvodom je skutočnosť, že majiteľom klubu je slávny David Beckham. Mnohí si sľubovali od tohto celku, že v ňom uvidia mnohé veľké mená, a najmä, že bude patriť medzi popredné celky.

Realita je ale trpká. Inter Miami má aktuálne najmenej bodov zo všetkých 27 účastníkov súťaže a druhú najhoršiu ofenzívu v súťaži. Samotná bilancia 3-3-8 nie je až taká katastrofálna, veď jediná výhra naviac by mu pomohla preskočiť päť klubov. Súťaž je totižto mimoriadne vyrovnaná a samotné Miami má jeden či dva zápasy menej ako väčšina konkurentov.

Veľkým problémom je ale tá ofenzíva. Streliť len 12 gólov za 14 zápasov je proste zlá vizitka. A ešte menej lichotivo vyznieva fakt, že celá ofenzíva stojí len na niekdajšom kanonierovi Realu Madrid či Juventusu – Gonzalovi Higuaínovi. Ten sa presadil sedemkrát, s čím sa delí o 10. pozíciu v tabuľke strelcov. Pridal aj dve asistencie. To ale znamená, že všetci jeho spoluhráči strelili dovedna len päť gólov. Dva z nich strelil 22-ročný americký útočník Robbie Robinson, traja spoluhráči sa presadili raz.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Flashscore.com | Foto: Twitter