Bedard je jasný: Ktorí hráči z draftu 2023 naskočia v NHL?

Connor Bedard bol najjasnejšou draftovou jednotkou posledných rokov a takmer nikto nepochybuje o tom, že v drese Chicaga naskočí okamžite do úvodného duelu novej sezóny. Bude jediný?

Každopádne, do začiarku súťaže sú ešte cca štyri týždne a čaká nás séria prípravných duelov, v kluboch bude na programe množstvo tréningov atď. Aj preto sa v túto chvíľu nedá so 100%nou istotou povedať, koľko hráčov naskočí do NHL 2023-24 od samotného začiatku.

Podľa portálu Eliteprospects by to ale mala byť trojica najvyššie draftovaných hráčov, keďže pri ich menách svieti “jednička” v počte ročníkov v NHL. To by znamenalo, že okrem Bedarda by mali hneď od úvodu v profilige figurovať aj dvojka Leo Carlsson v Anaheime Ducks a taktiež trojka Adam Fantilli v drese Columbus Blue Jackets.

Čo sa týka ďalších hráčov v poradí, tak štvorka Will Smith má hrať túto sezónu v univerzitnej NCAA, ruské nádeje Dmitri Simashev a Matvei Michkov už odohrali úvodné duely v KHL, ďalší vysoko draftovaný Američan Ryan Leonard je taktiež na súpiske v NCAA a napríklad desiatka Dalibor Dvorský bude hrať švédsku Elitserien.

Honzek oficiálne podpísal s Calgary Flames: Koľko si v Kanade zarobí?

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram 1,2