Benzema je už minulosťou: Ktorý útočník sa stane novou “deviatkou” Realu?

Mnohí tomu priliš neverili, že by Karim Benzema po štrnástich rokoch opustil Real Madrid. Kontrakt mu síce končil, no s predĺžením nemal byť žiaden problém. Muž, ktorý strelil za päť rokov po odchode Ronalda cez 160 gólov a celkovo 353, však už dres slávneho giganta neoblečie.

Otázkou teraz ostáva, kto ho nahradí. Práve Benzema bol pre Real dlhé roky istotou a kým bol v klube, vedenie príliš núdza netlačila, hoci fanúšikovia často poukazovali na potrebu nejakého “sekundanta”, ktorý by ohľahčil tiaž na ramenách Francúza.

KTO NAHRADÍ BENZEMU?

Útočníkov je všade dostatok, no Real Madrid potrebuje kvalitu. Kanoniera svetovej extratriedy. Nemožno očakávať, že privedenie nejakého hráča do počtu, len aby niekoho do útoku mal. A komplexných útočníkov, akým bol Benzema, je skutočne minimum.

V lete 2024 príde supertalent Endrick, no nedá sa očakávať, že by dovtedy rok Real len prežíval. A ani to, že Endrick v osemnástich bude dávať hneď 40 gólov za sezónu. Ktoré mená teda môžu byť reálnymi novými tvárami na hrote Realu Madrid?

5Richarlison

26-ročný brazílsky kanonier zažil sezónu hodnú zabudnutia v Tottenhame, no kvality rozhodne má. V ofenzíve by mohol vytvoriť s Rodrygom a Viníciusom veľmi zaujímavý brazílsky tandem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Richarlison (@richarlison)

Back