BEZ SERVÍTKY: Bývalý hráč Chelsea VARUJE hráčov pred Čínou!

Najvyššia futbalová súťaž v Číne sa rok, čo rok rozrastá o viacero hviezdnych futbalistov z Európy. Väčšina hráčov si ide do Ázie užiť svoj futbalový dôchodok, no nájdu sa aj mladší, ktorí sa rozhodnú skúsiť futbalovú exotiku. Tá však má aj svoje tienisté stránky.

John Obi Mikel sa preslávil najmä počas toho, keď obliekal dres Chelsea FC. S anglickým mužstvom uspel viackrát v Premier League a triumf si pripísal aj v Lige majstrov a domácich pohároch. V januári 2017 však zamieril za svojím novým dobrodružstvom do tímu Tianjin Teda.

“Boli to pre mňa 2 roky kultúrneho šoku. Problémom bolo jedlo, životný štýl aj ostatné veci,” šokuje 31-ročný záložník svojou výpoveďou pre The Telegraph. “Po 11-ich rokoch strávených v klube Chelsea FC v Premier League sa bolo pre mňa ťažké prispôsobiť veciam, ktoré sa tam diali. Nebolo to tam na elitnej úrovni,” skonštatoval stredopoliar.

“Úbohý trávnik, slabé štadióny a zaostávali aj zdravotnícke zariadenia. Nebolo to tak síce vo všetkých kluboch, no ten môj medzi ne nepatril. Uvedomil som si to hneď, keď som tam prišiel. Futbalový štandard zaostával za Anglickom. Liga síce chce rásť a investuje do toho veľké financie, avšak je pred nimi stále veľa práce,” zhodnotil tamojšiu ligu a jej úroveň skúsený reprezentant Nigérie.

Futbalista dal preto svojim kolegom cennú radu: “Radím každému, kto uvažuje nad odchodom do Číny, aby si to dobre premyslel. Musí tam ísť v správnom čase. Určite to neodporúčam nikomu, kto ešte nemá 30 rokov. Potom by to ľutoval,” prezradil John Obi Mikel svoje odporúčanie.

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Twitter