Bizarná realita: Vedeli ste TOTO o Konferenčnej lige UEFA?

Od sezóny 2021/22 máme v Európe opäť tri kontinentálne futbalové súťaže. K Lige Majstrov a Európskej lige pribudla aj Konferenčná liga, ktorá len svojim samotným vznikom vyvoláva rozporuplné emócie. A jeden fakt z jej úvodného ročníka je taktiež pomerne kontroverzný.

Konferenčná liga je síce bodovo i finančne takmer vyrovnaná Európskej lige, jej kvalita je o poznanie nižšia. Kluby z menej kvalitných súťaží si ju zrejme pochvaľujú, pretože sa výrazne zvýšila šanca na účasť aj pre celky, ktoré by sa inak takmer nemali šancu ukázať na európskej scéne. Taktiež, zarobiť pár miliónov eur pre kluby zo Slovenska, no taktiež z Estónska, Kazachstanu, ba dokonca Gibraltaru, je lákavé.

Avšak, na druhej strane sú tu kluby z popredných líg, ktoré táto súťaž skôr “otravuje”. Vidno to najmä na Tottenhame, ktorý je tu suverénne najzvučnejším účastníkom, ktorému môžu sekundovať možno tak AS Rím a Stade Rennes. Spurs do zápasov nasadzujú lavičku, teda aspoň v dvoch dueloch na pôde hostí tomu tak bolo.

My sme sa prostredníctvom portálu Transfermarkt pozreli na najhodnotnejšiu XI vytvorenú z hráčov na súpiskách účastníkov Konferenčnej ligy, ktorá hovorí za všetko. Zastúpenie v nej majú len dva kluby, a to Tottenham (8 hráčov) a AS Rím (3 hráči).

Najhodnotnejšia XI Konferenčnej ligy UEFA 2021/22

Týmto to ale nekončí a pomerne kontroverzne a jednotvárne vyzerajú aj ďalšie Štatistiky z hľadiska hodnôt futbalistov.

Zastúpenie medzi TOP25 najhodnotnejšími futbalistami:

15x – Tottenham
9x – AS Rím
1x – Rennes

Zastúpenie medzi TOP50 najhodnotnejšími futbalistami:

21x – Tottenham
16x – AS Rím
9x – Rennes
2x – Feyenoord
1x – AZ Alkmaar
1x – FC Basel

Zastúpenie medzi TOP100 najhodnotnejšími futbalistami:

24x – Tottenham
21x – AS Rím
15x – Rennes
9x – Feyenoord
6x – FC Basel
6x – Slavia Praha
5x – Union Berlín
4x – Alkmaar
4x – PAOK
2x – FC Kodaň
2x – Gent
2x – Arnheim


Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter/TottenhamHotspur, Twitter/ŠKSlovan Bratislava, Chosen11