Bizarná situácia: Mladík bol stiahnutý z ihriska po 13 sekundách!

Pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné, tréneri vo futbale siahajú do zostavy zvyčajne až behom prestávky po 45 minútach, V najvyššej estónskej lige avšak prišlo k striedaniu okamžite po začiatku stretnutia. Dôvod je síce pochopiteľný, no zároveň trošku bizarný.

K situácií došlo v stretnutí medzi Levadiou Tallin a Nomme Kalju, a teda dvoch popredných estónskych klubov bojujúcich aj tentokrát o pohárové priečky. Tréner hostí Marco Kristal, niekdajší 143-násobný reprezentant svojej krajiny, totižto uskutočnil svoje prvé a zároveň jediné striedanie v 13. sekunde hry. Za všetko môžu dva faktory, a síce COVID-19 a nariadenie estónskeho futbalového zväzu.

Kalju má momentálne množstvo hráčov v karanténe, no zároveň v základnej zostave musia figurovať minimálne dvaja odchovanci. A keďže tréner nemal k dispozícii dostatok hráčov, povolal do stretnutia aj dorastencov. 16-ročný Lauri Suup sa stal “obeťou”. Ako neskúsený a nie práve kvalitný hráč síce nastúpil v základnej zostave, no tréner Kalju okamžite prvé prerušenie hry využil k jeho vystriedaniu za ukrajinského futbalistu Vladyslava Khomutova, pravidelného člena základnej zostavy. Duel, v ktorom už hosťujúci tréner nesiahol k žiadnemu striedaniu, keďže na lavičke mal len ďalších neplnoletých mladíkov, napokon skončil tesnou výhrou domácej Levadie 2:1. 

Zdroj: Givemesport.com | Foto: YouTube/Premium liiga