Bizarná situácia: Toto “dokázala” kolumbijská reprezentácia!

Októbrová reprezentačná prestavka je za nami a čaká nás opäť klubový futbal. Behom nej sa hralo okrem Oceánie po celom svete. Napríklad v Európe sme spoznali prvých kvalifikovaných sa na záverečný šampionát. V Južnej Amerike je pred nami ešte šesť kôl.

Argentína, a najmä Brazília, sú už blízko istej účasti, hoci ich prerušený vzájomný zápas zo septembra stále nemá “výsledok”. O ďalšie dve miestenky a jednu barážovú bude ale veľký boj. Akurát Venezuela už začína strácať reálne šance, hoci si, paradoxne, pripísala v 11. kole prvé víťazstvo.

Špecifická situácia, ba priam až bizarná, sa udiala Kolumbii. Tréner Reinaldo Rueda nastavil, zdá sa, pomerne jasnú taktiku. Neprehrať a neinkasovať. Veľkú pochvalu si zaslúži skúsený brankár David Ospina, ako aj stopérska dvojica Yerry Mina a Carlos Cuesta. Najmä oni sú totižto “zodpovední” za to, že Kolumbia neinkasovala. A to dokonca ani od doteraz 100-percentnej Brazílie.

Avšak, bizarné na tom je, že tím ani neskóroval. Celých 270 minút plus nejaké tie nadstavenia sa fanúšikovia Kolumbie pozerali na futbal bez gólov. Po remízach 0:0 s Uruguajom, Brazíliou a Ekvádorom má kolumbijský výber bilanciu 3-7-2 a skóre 16:16, vďaka čomu sa drží na 4. mieste o skóre pred Uruguajom. Vyhliadky na siedmu účasť na MS a tretiu v rade teda táto krajina rozhodne reálne má.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter