Bizarná skutočnosť: Aj TOTO sú aktuálne spoluhráči Buffona!

Legendárny Gianluigi Buffon, ktorý je podľa mnohých vôbec najlepším brankárom futbalovej histórie, oslávil v januári už svoje 44. narodeniny. Na rozdiel od svojich rovesníkov ale stále pôsobí na profesionánej úroveň, keďže je jednotkou v drese Parmy.

V tomto klube s futbalom Buffon i začínal, hoci v žiackych kategóriách ešte ako hráč v poli. Neskôr sa stal brankárom a svoj ligový debut si odkrútil v drese parmského “Áčka” ešte v novembri 1995. Áno, dobre počítate, pred viac ako 26 rokmi. To je pritom vek bežného hráča “v najlepších rokoch”.

Uvedomili sme si to aj my a vďaka portálu Transfermarkt sme sa pozreli na jeho súčasných spoluhráčov. V ročníku 2021/22 oblieklo dres klubu Parma Calcio 1913 vrámci Serie B, kde sa Buffonovci nachádzajú v pokojných vodách stredu tabuľky, už ohromných 37 futbalistov. Viacerí už síce aktuálne v kabíne nie sú, iní zase odohrali pár zápasov.

Ale okrem Buffona teda nastúpilo 36 futbalistov. A čo je zaujímavé, až 26 z nich, teda bezmála tri štvrtiny, v čase Buffonovho ligového debutu v roku 1995 ešte neboli na svete! O tom, že to musí byť pre legendu pomerne zvláštne, netraba polemizovať. I keď je pravda, že Gigi si na to určite už zvykol a sám priznal, že svoju rolu berie aj ako určité poslanie, o čom svedčí i fakt, že má v pláne dodržať svoj kontrakt do júna 2024!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gianluigi Buffon (@gianluigibuffon)

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/Gianluigibuffon