Bizarná zmluva bývalej hviezdy: Len za TOTO nič zhrabol milión eur!

0
1

“Ak Mbappé zomrie, nezaplatíme ani cent!” Aj takéto bizarnosti môžeme nájsť v zmluvách, respektíve v klauzulách hráčov pri podpisovaní nových kontraktov. Najnovšie vyplávala na povrch skutočne zaujímavá vec v kontrakte Rafaela van der Vaarta.

Dnes 37-ročný záložník dánskeho FC Midtjylland, ktorý obliekal dresy Ajaxu, Hamburgu, Tottenhamu, Realu Madrid a Betisu Sevilla poodhalil čosi zo svojej zmluvy s posledným menovaným klubom. Fanúšikovia menšieho sevillského celku, ktorý preferuje zeleno-biele farby totiž nenávidia svojho úhlavného mestského rivala Sevilla FC a teda ich dominantnú farbu – červenú. A práve o takejto (pre koho ako) podstatnej veci bola klauzula van der Vaarta v Betise.

V lukratívnom kontrakte, ktorý mu vedenie Betisu ponúklo sa však nachádzala skutočne zaujímavá vec: “Ak hráč nebude nosiť kopačky červenej farby, zinkasuje 114,429€ za určité obdobie.” Ako sa stvoriteľ tejto myšlienky dopracoval k takejto “presnej” sume pátrať rozhodne nebudeme. Podstatné však je, že van der Vaart dostal za nenosenie červených kopačiek dohromady sumu 1 602 006 eur. Šialené no nie?

van der vaart zmluva

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter