“Bizarné” ocenenie: Viete, čím sa môže pochváliť Modrič?

Keď mal Cristiano Ronaldo osemnásť rokov, prestúpil do Manchestru United a pripisoval si prvé štarty v jeho drese. Messi v rovnakom veku bojoval o svoju pozíciu v Barcelone a Mbappé žiaril v drese monackého AS. Kde však bol ako čerstvý “dospelák” Luka Modrić?

Dnes o skvelom stredopoliarovi Realu Madrid môžeme hovoriť ako o najlepšom chorvátskom futbalistovi všetkých čias. Tak, ako mnohí jeho krajani, i on do “veľkého sveta” zamieril z Dinama Záhreb. Avšak, v lete 2003, teda krátko pred osemnástymi narodeninami, ho vedenie domáceho veľkoklubu poslalo na netradičné hosťovanie.

Luka Modrić strávil sezónu 2003/04 v klube Zrinjski Mostar. Ten je dnes 6-násobným bosenským šampiónom. Avšak, ten prvý získal “až” v roku 2005. V sezóne 2003/04, keď zaň hral Modrić, obsadil až 11. miesto spomedzi šestnástich účastníkov, hoci od 6. miesta ho delili len dva body. Avšak, Modrić i tak získal v tej sezóne ocenenie pre najlepšieho hráča bosenskej ligy.

Následne sa usadil v prvom tíme Dinama Záhreb, odkiaľ zamieril na White Hart Lane a následne z Tottenhamu prestupoval v roku 2012 do španielskeho veľkoklubu Real Madrid. Ruku na srdce, kto by si trúfol v roku 2004 tipnúť, že najlepší hráč bosenskej ligy jedného dňa získa ocenenie Ballon d´Or?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luka Modric (@lukamodric10)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram/Lukamodric10 (1) (2)