Blaznivá maródka Barcelony: Nedeľný zápas sa má šokujúco odohrať!

0
1

Koronavírus už netrápi len anglickú Premier League, kde bolo kvôli tomu odložených už množstvo zápasov. Napriek veľmi vysokej preočkovanosti sa teraz rozmáha nový variant v Španielsku, no duel dvoch poriadne “postihnutých” klubov sa má v nedeľu večer i tak odohrať.

RCD Mallorca, ktorej pevnou súčasťou je i náš stopér Martin Valjent, má od 22:00 nastúpiť proti FC Barcelone. Tá sa od začiatku sezóny potýka z nevídanými stratami, veď vinou zranení jej často chýbalo aj 8-10 hráčov. Aktuálne je situácia oveľa horšia.

Podľa dostupných informácií je mimo hru momentálne najmenej 15 hráčov prvého tímu Blaugranas, zatiaľ čo Mallorca postráda ôsmych. Pre COVID ich je mimo v oboch táboroch dovedna trinásť. Áno, tento zápas si vyložene žiada o preloženie, no toho sa zrejme zainteresované strany nedočkajú.

FC Barcelona tak nastúpi bez hráčov, akými sú Dembélé, Coutinho, Busquets, Depay, García, Alba, Fati, Pedri, Gavi, Ezzalzouli, Dest, Demir, Braithwaite či bez nových posíl Daniho Alvesa a Ferrana Torresa.

Možná XI Barcelony v Mallorke:

Len dodáme, že na lavičku bude musieť Xavi posadiť už len hráčov z B-tímu prípade z mládežníckych výberov a nie je vylúčené, že si nejaký mladík z akadémie pripíše premiérový štart za slávny klub z Katalánska.

Zdroj: Transfermarkt.com, Flashscore.com | Foto: Chosen11.com, Instagram/Xavi, Instagram/3gerardpique