Bláznivé: Až 14 futbalistov Barcelony zarába aspoň 200 tisíc týždenne!

FC Barcelona mala pred rokom extrémne finančné ťažkosti, pre ktoré takmer zbankrotovala. Aspoň to teda takto prezentovali viaceré médiá. Pre určitú stabilitu predalo vedenie vysielacie práva za stámilióny a urobilo rekordnú zmluvu so Spotify.

I tak by ale zrejme mali v Barcelone viac rozmýšľať, ako s financiami narábať. To, samozrejme, nie je naša starosť. Médiámi ale teraz koluje pomerne šialený pohľad na príjmy hráčov katalánskeho veľkoklubu.

Celkovo až 20 futbalistov súčasného kádra poberá aspoň 100 tisíc eur týždenne, 14 z nich aspoň 200 tisíc. A to sú sumy, ktoré nemožno nazvať inak, než závratné. Úplným premiantom má byť Frenkie de Jong s 560 tisícmi eur, čo je dôvodom, prečo sa ho klub pokúša “zbaviť”.

Medzi 300 a 400 tisícmi eur týždenne majú zarábať aj Busquets, Alba a najnovšie i Lewandowski. Aspoň 200-tisícové náklady má podľa dostupných informácií Barca aj na ďalšich desať hráčov. Sú to Pjanić, Fati, Dembélé, Kessié, Raphinha, Koundé, Aubameyang, Piqué, Christensen a Depay. K tejto hranici sa blížia aj Pedri a ter Stegen, nad 100 tisícmi sú aj Araujo, Torres, Umtiti a Neto.

→ HRÁČI, KTORÍ MAJÚ BARCELONU OPUSTIŤ

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sergio Busquets (@5sergiob)


Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram/Frenkiedejong