Bláznivé: Na TOTO “vyhadzuje” Barcelona 700 tisíc € týždenne!

0
1

Súčasné vedenie FC Barcelony bolo nútené po rozhadzovaní peňazí toho predošlého prejsť do “úsporného” módu. Vinou koronavírusu prišiel klub o obrovské peniaze a uťahovanie opaskov prinieslo so sebou dokonca aj stratu Messiho, odoslanie Griezmanna, Trincaa či Pjanića na hosťovania, no aj celoplošné znižovania platov.

Tak či onak, klubu sa stále nepodarilo “zbaviť” všetkých bremien, a navyše, v úvode sezóny sa musí vysporiadúvať aj s iným nešvárom, a síce, početnými zraneniami dôležitých hráčov. A zároveň aj veľmi dobre platených.

Možno viete, že z tímu bol prakticky úplne vyradený pre nedostatočnú výkonnosť stopér Samuel Umtiti, zatiaľ čo “večne zranený” Osumane Dembélé v tejto sezóne taktiež neodohral ani minútu. Pre zmenu, predsezónna posila Aguero má na konte cca 170 minút a jeden gól, ktorý bol vlastne “zbytočný”, pretože ním Barca v 97. minúte len korigovala prehru s Realom 1:2.

> Všetky góly prvého El Clásica 2021/22 <

Títo traja hráči, ktorých prínos pre klub v aktuálnom ročníku je prakticky nulový, ale dovedna zarábajú pred zdanením bezmála 700 tisíc € týždenne. A keďže máme za sebou štyri mesiace sezóny (od 1.7 do 31.10.), celkovo na nich vlastne prakticky zbytočne klub vynaložil cca 9 mil. €. Trošku bláznivé, nemyslíte?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Fcbarcelonalatestnews.com | Foto: Twitter