Bláznivý úspech: České tenistky navždy prepísali históriu!

Český ženský tenis má celé roky fantastické hráčky. Mnohým určite napadnú na um Petra Kvitová či sestry Plíškové. No aktuálne majú nielen v Česku, ale všeobecne celý tenisový svet, nové hrdinky.

Kariérny grand slam. To je niečo, o čo sa napríklad u mužov márne pokúšal Federer, Nadal, Djoković, Becker, Lendl, Agassi a ďalší. Jedine Rod Lavel, a to ešte v 60tych rokoch dokázal vyhrať behom jedného roku všetky štyri grand slamové turnaje. U žien to dokázala naposledy Steffi Grafová v roku 1988, dve hráčky to dokázali ešte pred tzv. Open érou. Serene Williams raz unikol o vlások, rovnako tak Martine Navrátilovej.

A teraz, v roku 2022 dokázali kariérny grand slam získať vo štvorhre Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Po tom, ako zvládli spoločne ovládnuť Australian Open, French Open a Wimbledon, nenašli premožiteľky ani na US Open. A to vo finále prehrávali s domácou dvojicou Caty McNally a Taylor Townsend vo finále 3:6 a 1:4. Napokon ale vyhrali 3:6, 7:5 a 6:1. Záver duelu tak ovládli v pomere 12:2 na gamy a naveky získali miesto v tenisovej histórii. Mimochodom, minulý rok vyhrali aj olympijský turnaj. Veľká gratulácia do Česka!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbora Krejčíková ??? (@bkrejcikova)

OFICIÁLNE: Mužský tenis má najmladšiu jednotku v histórii!

Zdroj: WTA | Foto: Instagram/Bkrejcikova