Bláznovstvo: Obnoví sa spolupráca super dua Ibra-Cavani?

Zlatan Ibrahimović a Edinson Cavani patria medzi najzvučnejšie mená futbalových trávnikov, pričom ich spája aj to, že sú jednými z najlepších strelcov ostatného desaťročia v celosvetovom meradle. Okrem toho, týmto veteránom končia zmluvy a v minulosti spoločne obliekali dres PSG.

Práve v Paríži hrali bok po boku tri sezóny (2013/14 – 2015/16), pričom behom nich nastrieľali naprieč všetkými súťažami dovedna neskutočných 202 gólov (Ibrahimovič 121 a Cavani 81). Behom profesionálnej kariéry zaznamenali celkovo už 947 presných zásahov.

A obaja sú v súčasnosti spájaní s víťazom II. anglickej ligy a teda nováčikom Premier League – Leedsom United. Ten bol veľmi populárnym koncom minulého storočia, veď v roku 1992 získal anglický titul, zatiaľ čo v ére Premier League hneď sedemkrát ukončil sezónu v TOP 5.

„Rozhodne o ňom premýšľame, no uvidíme, či bude k dispozícii. A taktiež sme si vedomí, že to nebude jednoduché,“ vyjadril sa majiteľ klubu Andrea Radrizzani na adresu Cavaniho. „Čo sa týka Ibrahimovića, bude to podobne náročná úloha. Snažili sme sa ho získať už v januári, no dal prednosť Milánu. Otázkou je, či bude chcieť v Taliansku zotrvať,“ doplnil na margo švédskej legendy.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter