BOEHLYHO AMERICKÝ SEN V TROSKÁCH: SANKCIE PRE CHELSEA!?

Londýnska Chelsea čelila veľkému problému na jar 2022. Roman Abramovič v “záchrane” dobrého meno klubu musel dvojnásobného šampióna Ligy majstrov predať. Šance sa chopil americký biznismen a miliardár Todd Boehly.

Jeho “americký sen” bol v Chelsea okamžite cítiť. Mnohoročné kontrakty pre multimiliónové posily a celkový suverénny rekord v sume použitej na posily jedného klubu za jednu sezónu boli na svete. Mnohí sa čudovali, že UEFA nekonala. Šikovní účtovníci Chelsea ale dokázali všetko vykalkulovať tak, aby finančná fair-play nebola porušená.

Plány sú ale jedna vec a skutočnosť vec druhá. Navzdory tomu, že Chelsea by postavila dve silné a ešte tretiu celkom solídnu jedenástku, je klub na 10. mieste v Premier League a na pokraji vypadnutia v osemfinále Ligy majstrov s rozbehnutým Dortmundom.

Suma sumárum, sezóna 2023-24 bude v Lige majstrov takmer určite bez Chelsea. A práve tento fakt by mohol zlomiť klubu v určitom zmysel väz. V tomto prípade hrozia výrazné finančné straty. Goal.com píše o odchode sponzorov či výraznom znížení sponzorských príspevkov, rovnako tak nezískanie desiatok miliónov od UEFY za účasť v súťaži pre “smotánku”.

Už teraz sa dokonca špekuluje o nutnosti predaja niekoľkých hráčov, a naopak, koncu snívania o zisku Bellinghama, Ricea či Neymara. Navyše, nesplnenie FFP môže viesť k výrazným sankciám typu niekoľkoročný zákaz účasti v pohárovej Európe, pokutám či zákazu kupovania hráčov. Zažije Chelsea veľký pád?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chelsea FC (@chelseafc)

Zdroj: Goal.com | Foto: Instagram, Twitter