Bol čas skončiť? Miroslav Šatan oznámil meno reprezentačného trénera!

V utorok behom dopoludnia sa konala tlačová konferencia, na ktorej vystúpil prezident SZĽH Miroslav Šatan. Oznámil aj to, čo mimoriadne zaujímalo, no čiastočne i rozdeľovalo, hokejových fanúšikov.

Šatan potvrdil, že Craig Ramsay ostáva trénerom seniorskej reprezentácie aj pre sezónu 2023-24. Už 72-ročný kanadský odborník a bývalý hráč NHL teda povedie našu reprezentáciu aj na “takmer domácom” šampionáte v Česku, kde budeme hrať svoju základnú skupinu rovnako ako Poliaci v Ostrave, čím usporiadateľ výrazne uľahčil slovenskému fanúšikovi rozhodovanie o tom, či príde podporiť hráčom i naživo.

„Budúcoročný šampionát v Česku bude prakticky ako náš domáci. Verím, že budeme pokračovať v našej hre, ktorá je útočná, rýchla a dosiahneme úspech. Každý rok si hovorím, že je môj posledný, veľmi si plány dopredu nerobím. Pred rozhodnutím som hovoril s manželkou a povedala ‚viem, že sa vrátiš a nevzdáš to‘. Má to tu rada a verím, že sa nájde príležitosť, aby tu mohla byť viac času,” uviedol Ramsay bezprostredne po oznámení predĺženia spolupráce. Priznal aj, že v roku 2017 by ani neveril, že bude na svojej pozícii tak dho, keďže vie, aký tenký ľad je vždy pod trénermi.

Craig Ramsay sa už behom MS 2023 stal trénerom s najvyšším počtom duelov na lavičke Slovenska. Čo sa týka šampionátov, zatiaľ bol hlavným trénerom na piatich, a to v rokoch 2018, 2019, 2021, 2022 a 2023. V roku 2020 sa pre COVID nehralo. Za túto dobu sme skončili trikrát deviati a dvakrát ôsmi. Medzitým ale získal pre Slovensko historický bronz z olympiády a mnohí s ním sympazizujú vďaka tomu, že dáva veľa príležitostí aj mladých hráčom.

Každopádne, niektorí fanúšikovia sú toho názoru, že už pokračovať nemal, keďže už našu reprezentácie nemá kam posunúť a jeho miesto mal prevziať niekto mladší.

Zdroj: Hockey Slovakia | Foto: Facebook