BOLI DISKUSIE O HRÁČOCH Z KHL ZBYTOČNÉ? OTVORENÉ SLOVÁ ADAMA HÚSKU!

Za normálnych okolností mohol byť slovenskou jednotkou na MS 2023. V súčasnosti patrí medzi popredných brankárov KHL, predtým chytal dlhšiu dobu v nižších zámorských súťažiach a raz sa postavil do brány aj v NHL.

On, rovnako ako ďalší siedmi slovenskí hráči, ale na MS 2023 nemôže cestovať vinou zákazu. Toto rozhodnutie SZĽH vyvolalo vlnu kontroverzií, hnevu, hádok. Vo finále to ale možno bolo (takmer) zbytočné. Dôvod?

Práve Adam Húska priznal, že ľudia z vedenia slovenského hokeja s ním a aj Patrikom Rybárom (taktiež z KHL), ktorý by bol ďalšou slušnou alternatívou do brány, rozprávali. Ani jeden z nich by z osobných dôvodov na šampionát nepocestoval.

„Samozrejme. Viem, že im išlo najmä o účasť gólmanov na šampionáte, teda moju a Paťa Rybára, ktorý chytá v Spartaku. Lenže obaja by sme na turnaj aj tak zrejme necestovali. Ja mám zdravotné problémy, idem na operáciu bedrového kĺbu a Paťovi sa pred pár dňami narodila dcérka, takže z rodinných dôvodov by tiež asi neprišiel. Takže to mal zväz aj uľahčené a kvôli jednému či dvom hráčom by bolo zbytočné robiť rozruch,“ odpovedal pre Čas.sk na otázku ohľadom toho, že zväz sa rozhodol nepovolať hráčov z KHL.

„Ak by som ale pozvánku dostal a bol zdravotne v poriadku, určite by som ju prijal. Vždy je pre mňa česť reprezentovať. To, čo sa deje na Ukrajine neschvaľujem a bol by som rád, keby to všetko hneď dnes skončilo. My športovci zato vinu nenesieme. Vojnu majú na svedomí iba politici. Robím iba to, čo najlepšie viem, a hrám hokej,“ dodal.

OFICIÁLNE ROZHODNUTIE O HRÁČOCH Z KHL: SLOVENSKO NA MS 2023 … !

SLOVENSKÁ LEGENDA OSTRO: „NEUZNÁVAM SVETOVÝ ŠAMPIONÁT BEZ RUSOV!“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adam Húska (@adam_huska)

Zdroj: Čas.sk | Foto: Instagram