Borbély po zápase neskrýval zlosť na rozhodcu: Odpískal penaltu, ktorá nebola

Slovenská reprezentácia končí na domácich majstrovstvách Európy v malom futbale, vo štvrťfinále nestačila na Azerbajdžan. V zápase padol jediný gól, o ktorý sa po kontroverznej penalte postaral Elvin Alizada. Pre hráčov Slovenska sa tak turnaj skončil.

Po prehratom zápase hráči Slovenska neskrývali emócie. Poriadne do iskrilo aj na ihrisku. V 35. minúte dostal za zbytočné komentáre žltú kartu tréner Ladislav Borbély. Za nesúhlas udelenia penalty pre Azerbajdžan, žlté karty videli Pella a Kuhajdík.

Azerbajdžan sa na zápas výborne pripravil, bol vyrovnaným súperom. V defenzíve bol pevný a v útoku mohol viackrát gólovo udrieť. Po prvom polčase bol výsledok nerozhodný 0:0. V tom druhom futbalisti Azerbajdžanu zahrávali rohový kop, po ktorom rozhodca odpískal penaltu. Tú premenil Alizada. Následne sa Slováci snažili gólovo odpovedať, žiaľ, neúspešne. Brankár Karimi svoj tím viackrát podržal.

„Osobne si myslím, že zaslúžene vyhral Azerbajdžan. Lepšie sa vysporiadal z ťažobou zápasu, a nevedeli sme sa vysporiadať zo spôsobom hry akú hrali,“ uviedol pre RTVS tréner Ladislav Borbély. Následne však upozornil, že o priebehu zápasu výrazne rozhodol rozhodca: „Podotýkam, že rozhodol vstup nekompetentného arbitra, ktorý odpískal penaltu, ktorá nebola.“

S verdiktom rozhodcu nesúhlasili ani hráči. „Mrzí nás to hlavne kvôli tej penalte, ktorá bola veľmi diskutabilná. Rozhodca to pískol, takže penalta bola, no ak by bol niekedy futbalista, tak niečo také nikdy v živote nepískne. Nerád by som sa však viac vyjadroval k rozhodcom,“ povedal pre oficiálny web Slovenského zväzu malého futbalu Peter Brestovanský.

Zdroj: malyfutbal.sk| Foto: Facebook/Slovenský zväz malého futbalu | Video: YouTube/SZMF