Boston Bruins vyhodil najúspešnejšieho trénera. Vyťažil z toho mladý Slovák!

Vedenie Bostonu Bruins sa odhodlalo k prekvapivému a ráznemu kroku. Vyhodili totiž Claudea Juliena, trénera, ktorý ich doviedol v sezóne 2010/2011 k zisku Stanley Cupu.

Claude Julien síce vyhral s Bostonom Stanleyho pohár a s počtom víťazstiev 419 je najúspešnejším trénerom v jeho histórii, no v posledných dvoch sezónach v tíme z Massachusetts nepanuje spokojnosť. “Medvede” totiž v uplynulých dvoch ročníkoch nepostúpili do play off, keď obsadili zhodne deviatu, a teda prvú nepostupovú priečku v konferencii. Na hrane postupu sa Boston nachádza aj v súčasnosti a po prehrách s Washingtonom, resp. Torontom, došla vedeniu trpezlivosť. Claudea Juliena nahradí jeho doterajší asistent Bruce Cassidy.

Ale ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Chvíľu po odvolaní Juliena bol Slovák Peter Cehlárik, ktorý pôsobí na farme Bostonu v Providence, povolaný do prvého tímu. 21-ročný útočník podáva počas svojej premiérovej sezóny v AHL skvelé výkony, keď v 40 zápasoch nazbieral 33 bodov a s 18 gólmi je najlepším strelcom Providence Bruins. Premiéru v NHL by si tak mohol odkrútiť už v stretnutí proti San José Sharks 10. februára.

Zdroj: Nhl.com, Eliteprospects.com | Foto: Facebook