Brilantné: Monštruózny HULK dokazuje, že vek je len číslo!

Meno Givanildo Vieira de Sousa vám asi veľa nehovorí, no jeho futbalové meno Hulk snáď pozná každý fanúšik. Obrovitý Brazílčan, ktorý v minulosti odohral aj 49 duelov za reprezentáciu a zaznamenal v nej 11 presných zśahov, sa vo februári 2021 vrátil po takmer šestnástich rokoch do svojej domoviny.

Na Brazílčana netypický futbalista dokázal, že vek je len číslo, veď jeho štatistiky ako 35-ročného to jasne dokazujú. Niekdajší hráč FC Porta či Zenitu Petrohrad bol od júla 2016 v Číne, no ani tam sa evidentne nezhoršil, inak by bol len sotva teraz jedným z ťahúňov majstrovského Atlética Mineiro.

Hulk naskočil až do 35 zápasov ročníka 2021, okrem toho si pripísal ďalších 32 štartov v ďalších súťažiach (v juhoamerickej obdobe Ligy Majstrov, brazílskom pohári a šampionáte oblasti Mineiro). Ako 35-ročný teda naskočil za 11 mesiacov do ohromných 67 súťažných stretnutí a na ihrisku strávil dovedna 5308 minút (teda v priemere 79 minút na zápas). Zároveň bilancia 36 gólov a 13 asistencií nie je vôbec zlá, práve naopak. S 19 gólmi sa stal dokonca najlepším strelcom brazílskej ligy. Wow!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Givanildo V. De Sousa- Hulk (@hulkparaiba)

 Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/hulkparaiba