Bude ešte horšie? Citizens majú očakávať ďalšie dva tresty!

V posledných dňoch sa vo veľkom hovorí o rozhodnutí kompetentných v organizácii UEFA, ktorí uložili Manchestru City trest v podobe dvojročného zákazu účinkovania v pohárovej Európe. Navyše Klub musí pre falšovanie finančných transakcií zaplatiť aj pokutu 30 miliónov eur. Môže byť však ešte horšie?

Vedenie “Man City” sa ku celému prípadu jasne vyjadrilo, o čom sme vás informovali. Odvolanie sa je pochopiteľnou krokom, hoci nebude ľahké uspieť. Viacerí okamžite začali špekulovať, čo zákaz od UEFA môže spôsobiť s klubom, prípadne futbalom ako takým. Teraz sa však do všetkého obul aj finančný expert Mo Chatra. Ten poukazuje na to, že vo Veľkej Británii sú od roku 1968 “falšovanie finančných výkazov či iné finančné podvody” trestný čin a trest od európskej futbalovej federácie by nemali ignorovať ani kompetentní v Anglicku.

Myslí si, že Manchester City by mohol dostať aj ďalšie dva tresty. Tím prvým má byť odobratie titulu zo sezóny 2013/14, keďže trestného činu sa klub podľa vyšetrovania zo strany UEFA dopúšťal v rokoch 2012-2016. Titul by tak teoreticky mohol pripadnúť Liverpoolu, ktorý vtedy prehral majstrovský boj o dva body.

Tým druhým, a pre klub určite ešte výraznejším postihol by mohlo byť dokonca vyradenie z Premier League do druhej najvyššej súťaže, hoci kritici by radi videli Citizens ešte v nižšej súťaži, a to dokonca v League Two, teda štvrtej lige. Nakoľko sú tieto postihy reálne, ťažko v túto chvíľu hodnotiť.

Pep Guardiola

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter