Bude sa Serie A dohrávať? Hlasovanie klubov dopadlo šokujúco!

Taliansko sa stalo európskym epicentrom koronavíru, ktorý obmedzil život v krajine nepredstaviteľným spôsobom. Napriek tomu sa na rozdiel od Holandska či Francúzska uvažuje o dohrávaní súťaže. Čo však na to kluby?

Ešte pred pár týždňami zástupcovia predovšetkým tabuľkovo horších tímov chceli predčasné ukončenie Serie. Ak by sa tak stalo, nik by nevypadával, a ako niektoré zdroje tvrdili, vedenie súťaže plánovalo na sezónu 2020/21 rozšíriť ligu na 22 tímov. Teda, ak by sa tento ročník nedohral.

Teraz je však situácia iná. Vedenie talianskeho zväzu dosiahlo s klubmi Serie A dohodu o tom, že ak to bude možné, liga sa dohrá. Hlasovanie totižto dopadlo 100-percentným záujmom o pokračovanie súťaže, keďže ani jeden zo zástupcov klubov sa nevyjadril negatívne.

Všetci účastníci Serie A majú aktuálne odohratých 25-26 duelov, a teda 12-13 zápasov je pred nimi. Na čele súťaže je Juventus s jednobodovým náskokom pred Laziom, v TOP4 sú aj Inter Miláno a Atalanta, zostupové priečky okupujú Lecce, SPAL a Brescia.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter