Budúcnosť je svetlá: Toto je TOP zostava súčasnosti do 20 rokov!

Zatiaľ, čo väčšina hráčov v ich veku akurát spoznáva seniorský futbal a rozdiely medzi ním a tým dorasteneckým, títo futbalisti to majú celkom inak. Už dnes sú totižto súčasťou popredných európskych celkov, sú pod drobnohľadom médií a v ich rukách je priam budúcnosť tohoto športu.

Zostaviť najlepšiu možnú jedenástu z nich je pomerne obtiažne, pretože na viacerých postoch je poriadny pretlak, najmä na tých ofenzívnych. My sme sa rozhodli do výberu zaradiť nasledovnú jedenástku, ktorej najmladší člen Eduardo Camavinga mal 10. novembra čerstvých osemnásť, a je teda o desať dní starší než Ansu Fati. Väčšina našej TOP zostavy má však už 20 rokov.

Ideálna zostava do 20 rokov:

Ak by sme mali pridať ešte sedem náhradníkov, na lavičku by sme usadili brankára Majeckiho, obrancov Badiashileho a Salibu, stredopoliara Bellinghama, krídelníkov Viníciusa Juniora s Ferranom Torresom a do útoku Greenwooda. Všetci osemnásti hráči patria klubom z piatich elitných európskych líg. Zaradili by ste do tej zostavy, prípadne dali do pozornosti ešte ďalších mladých hráčov?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Strawpoll.me | Foto: Twitter, Chosen11.com