Budúcnosť Sergia Ramosa: Kam budú smerovať jeho ďalšie kroky?

Zdalo sa ako veľmi reálne, že predĺži v PSG, kde hral v sezóne 2022-23 prakticky neustále a podával solídne výkony. Cesty legendy a francúzskeho šampióna sa však rozdelia. Čo bude s velikánom ďalej?

Vzhľadom k tomu, že táto správa je veľmi čerstvá, veď samotný Sergio Ramos o svojom konci informoval v piatok večer, sa dá o jeho budúcnosti len a len špekulovať. 37-ročný Španiel by kľudne mohol ukončiť kariéru a mohli by sme povedať, že prakticky na vrchole. S trofejou, zdravotne v poriadku a vo veľkoklube.

KAM POPUTUJÚ JEHO ĎALšIE KROKY?

My sme sa zamysleli nad najreálnejšími možnosťami, keďže neveríme, že by Serio Ramos skončil úplne. Sám kedysi vyhlásil, že ak bude zdravý, rád by hral do štyridsiatky. Tú oslávi až v marci 2026. Kde strávi teda sezónu 2023-24? Toto sú možnosti.

Inter Miláno

Že by si vymenil miesta so Škriniarom? Inter je známy získavaním skúsených hráčov, veď sa stačí pozrieť na Edina Džeka, rovnako tak dal šancu Youngovi, Darmianovi a ďalším. Navyše, Ramos by ostal na najvyššej úrovni a pomerne neďaleko domova.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Inter (@inter)

FC Sevilla

Kde jeho príbeh začal, môže i skončiť. Práve v Seville odohral Sergio Ramos sedem rokov na mládežníckej úrovni, následne rok v béčku a napokon aj sezónu 2004-05 v A-tíme, odkiaľ putoval ešte ako dlhovlasý mladík hrajúci na pravom okraji defenzívy do Realu Madrid. Aj tento klub si zahrá vďaka “tradičnému” triumfu v Európskej lige i Ligu majstrov a nedá sa povedať, že by sa jej skúsený stopér nehodil. 52 inkasovaných gólov v La Lige je príliš.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UEFA Europa League (@europaleague)

SL Benfica

Benfica relatívne nedávno získala veteránom Vertonghena a Otamendiho. Druhý menovaný ešte v klube je, no na konci mesiaca mu končí kontrakt a nový ešte nepodpísal. Kto vie, ako to dopadne s 19-ročným Antoniom Silvom, o ktorého je zaújem. AJ v drese portugalského šampióna by si mohol Ramos zahrať Ligu Majstrov.

Juventus

Kto vie, ktorú (a či aspoň nejakú) pohárovú súťaž si zahrá “Stará dáma”. Isté však je, že nejakého stopéra potrebuje. Možno chce síce klub omladiť a angažovanie Ramosa by tak nebolo logické, nemožno uvážiť ani opačný fakt, a síce to, že v prvom rade potrebuje kvalitu. A tú Ramos proste má.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leonardo Bonucci (@bonuccileo19)

Odchod z Európy

Na záver zhrnieme dve mimoeurópske destinácie. Americká MLS a saudskoarabská Pro League. Do prvej chodia hráči končiť kariéru za menšie peniaze, v tej druhej by mohol za dva roky zinkasovať kľudne 50 či 100 miliónov. Osobne si však myslíme, že zotrvá v Európe.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram