Buffon kvôli vypadnutiu z LM zúril: Rozhodcovi po zápase poslal riadne tvrdý odkaz!

Ak by sme sa mali zamyslieť nad tým, koho vypadnutie Juventusu z Ligy majstrov mrzí najviac, tak by to bol nepochybne Gigi Buffon. Brankárskej legende, ktorá po sezóne zrejme ukončí kariéru, zničil kontroverzný záver zápasu na štadióne Realu sen o zisku ušatej trofeje.

V stretnutí Realu Madrid a Juventusu bežala už posledná minúta nadstaveného času a za stavu 0:3 z pohľadu “Pusiniek” všetko nasvedčovalo predĺženiu. V tom ale prišiel moment, ktorý sa bude rozoberať ešte poriadne dlho – po zákroku Benatiu na Lucasa Vázqueza rozhodca Michael Oliver odpískal pokutový kop pre Real. Kapitán hostí Gianluigi Buffon okamžite vyštartoval smerom k arbitrovi a adresoval mu niekoľko ostrých slov, načo Oliver reagoval červenou kartou pre talianskeho brankára.

Loptu si na biely bod postavil Cristiano Ronaldo, svoj pokus premenil a gólom na 1:3 poslal kráľovský klub do semifinále. Buffon, pre ktorého to bola s najväčšou pravdepodobnosťou posledná šanca na vytúžený titul v Champions League, po zápase logicky neskrýval sklamanie. V rozhovore pre televíziu Eurosport na výkon rozhodcu Olivera nemal dobrého slova: “Viem, že rozhodca videl, čo videl, ale určite to bola sporná udalosť. Nejasná. A sporný incident v 93. minúte s tým, že nám bola v prvom zápase odopretá jasná penalta, nemôžete ohodnotiť takto. Tím dal do toho všetko, avšak ľudská bytosť nemôže zničiť sny týmto spôsobom v nadstavenom čase a v tak spornej situácii,” sťažoval sa Buffon.

Následne ešte v slovách na adresu hlavného arbitra pritvrdil: “(Aby ste niečo také odpískali) Očividne nemôžete mať v hrudi srdce, ale odpadkový kôš. Okrem toho, ak nemáte guráž chodiť po ihrisku, ako je toto, na takomto štadióne, radšej seďte v hľadisku s vašou manželkou, vašimi deťmi, pite Sprite a jedzte čipsy. Nemôžete zničiť tímu sny. Mohol som povedať rozhodcovi v tej chvíli čokoľvek, ale mal pochopiť stupeň katastrofy, ktorú spôsobil. Ak sa neviete vysporiadať s tlakom a nemáte guráž urobiť rozhodnutie, potom by ste mali radšej sedieť v hľadisku a jesť vaše čipsy.”

Gigi napokon zhodnotil dvojzápas s Realom ako celok a súperovi preukázal obrovský rešpekt: “Real Madrid si zaslúžil v dvojzápase postúpiť. Prajem im všetko najlepšie a vždy bola pre mňa česť čeliť tomuto klubu. Ale objektívne, dnes sme si zaslúžili ísť aspoň do predĺženia” zneli jeho slová na adresu madridského klubu, ktoré len podčiarkli jeho veľký charakter.

“Keď sme nastúpili, boli sme si dobre vedomí, že máme asi 0,0000005 % šancu dokázať to. Ale som naozaj hrdý na to, že som súčasťou tímu, ktorý hrá takto, tvrdo pracuje a dá zo seba všetko. Som hrdý na to, že som s touto skupinou mužov. Samozrejme, som sklamaný a, dobre, nahnevaný,” ukončil rozhovor 40-ročný Gianluigu Buffon .

Čo povedal Gigi Buffon rozhodcovi pred červenou kartou, si prečítate >>>TU<<<

Zdroj: Eurosport.com | Foto: Twitter